Vinařství z Lednicko-Valtického podzemí. Vinohrady v vyšším obsahem vápníku, kde se čas od času najde i nějaká ta zkamenělila. Vinařství samo o sobě patří k těm větším v naší nabídce, má však dlouhodobou historii a navazuje až na rod Lichtenštejnů. Pro naši vinotéku jsme si jej vybrali nejen kvůli kvalitě, ale také kvůli toho, že se pouští do podobných záležitostí jako jsou ovocná či medová vína.

Vinařství, kde nejdříve ochutnávají a až poté dávají do prodeje. A možná i proto se jim tak daří na světových soutěžích. 63 hektarů vinic, oblast Ratíškovic. Sklepy pak v oblasti Ratíškovic. Jejich vína opravdu stojí za to ochutnat.

Chateau Valtice patří mezi nejstarší vinařství u nás. Jeho historie sahá až do 12. století. V dnešní době nabízejí až 30 odrůdových vín a některá z nich najdete i u nás ve vinotéce.

Vinařství Jirky Holešinského – slyšeli jsme ho nadávat jen jednou a to když mu z rukou spadl ve sklepě jeho skvost v podobě Cabernet Sauvignonu. Usměvavý Jirka, který vinařině doslova propadl a jeho vína podle toho i tak chutnají. V Mutěnicích ve vinohradě Vás rád provede a rád vám dá okoštovat. Když je moc teplo, doveze víno už rovnou nachlazené a když se pak procházíte se skleničkou v ruce mezi dozrávajícícm vínem, to je teprve pohádka. Jirkovo víno určitě ochutnejte. Jirka má víno jako koníček a proto do každé láhve dává maximum pozornosti.

Sváťa si nás našel sám. A občas jej můžete potkat i u nás ve vinotéce, když se zastaví na kus řeči. Jeho vinařství se nachází v Hovoranech a je spojené s rodinnou tradicí. Víno se totiž u nich dětí už po minimálně 6ti generacích. Nebojte se ochutnat.

Úspěšné vinařství, které svá vína posílá na soutěže i za velkou louži. A přitom začalo docela nedávno, v roce 2003 a pouze jako koníček pana majitele.Nacházíme se v oblasti Tvrdonic a kdo má rád sušší vína, určitě u Kosíka nesáhne vedle. Současně se vinohrady rozrostly na 34 hektarů. U Kosíka můžete nalézt rodinnou tradici s moderní vinařinou. A to nás na nich baví.

Na etiketě najdete 3 hradby. 1 kámen započal na Slovensku v oblasti Vysokých Tater Ondřej I., dědeček. Zlatý to chlap. Druhá hradba patří tatínkovi a t třetí poslední mladému vinaři Ondrovi, který pro Vás vyrábí vína v Hrádku u Znojma. Od mala byl k vinařině vedený a tak u ní i u zůstal. Heslo celé generace zní – tradice, kvalita, chuť, plnost, zážitek a láska k vínu. A jednou snad na etiketě bude i 4tá hradba, aby svou lásku měl komu předat.

Jedno z našich větších vinařství. Víme, že někdy pro Vás značka a známost vinaře hraje roli a tak i my máme v nabídce pár vín, které jsou více známé. Pavlovín je vinařství z Velkých Pavlovic, které obhospodařuje více než 100ha vinic a na trhu je již od 1994. Pavlovín pro nás znamená solidní kvalitu za přijatelnou cenu.

Perlivý nápoj z vína a ovocných šťáv. V každé příchuti něco jiného. A proč perlito? Protože jsou 4. 4 bratři – Petr, Radek, Libor a Tomáš 😊

Somnium – velmi mladé a nové vinařství, které však vzniklo na tradici pěstování a na zapálenosti vinaře. Jejich fríza jsou jedinečná, plná ovoce a v lahvince vína najdete plnou chuť a vůni. Těšíme se na jejich další ročníky.

Kuba a Kája – neodmyslitelná dvojka, která k Syfany patří. V Syfany se dělají nefiltrovaná vína a v nabídce máme i nějaké limitky. Nefiltrovaným vínem se vracíme kamsi zpátky do historie, kdy jste do sklenky opravdu nenalili průhlednou vodu tak, jak známe z některých lahví z obchoďáku, ale nalili jste si vymačkanou šťávu z hroznů, která chutnala po té dané odrůdě. A ne jinak je tomu u těchto lahví. Občas pak Kuba vytáhne ze sklepa nějaký ten skvost, třeba 10ti letou Pálavu a to je pak ještě větší paráda. Pokud chcete ochutnat trochu tradice v netradičním víně, Syfany je tou správnou volbou. Mimo jiné máme v nabídce z tohoto vinařství i oranžová vína.

Vinařství z Rakvic. Vinařství, ze kterého jste si u nás na čepu nejvíce oblíbili Pálavu, Malbec a Zweigelt. V každé lahvi můžete najít kus historie, protože Broňa se dostal k vinařině přes své předky a začínal už doslova jako úplně malý kluk. Od roku 1994 se pak vinařina stala jeho živobytím a dodnes se jeho vína jen a jen zlepšují.

Jirka a Zuzka a jejich Rulandské šedé naproti sklepu z filmu 3Bobule. Nádherná sklepní ulička v Moravské Nové Vsi. A ještě nádherněji zpracované víno, které putuje do lahve. Jirka si potrpí na biokvalitě a když dochází ke sbírání hroznů, probírá se jimi a na zpracování jdou jen ty prvotřídní hrozny. Vyzkoušejte. A ve spojitosti s jejich vyhlášenou paštikou. MŇAM

Vinařství v areálu bývalého dolu Tomáše Bati, Ratíškovice. Velmi mladé vinařství, které však může navázat na rodinnou historii. Krásný čistý prostor, ještě hezčí pohled na dozrávající hrozny a nejhezčí pohled na večerní posezení u skleničky vína z tohoto vinařství. Možnost zajistit degustaci v historickém sklepě nebo na verandě nádherného sklípku. Doporučujeme. A Anetka (obchodní zástupkyně) už je jen třešničkou na dortu. Pokud toužíte po víně s vlastní etiketou nebojte se nás oslovit, i toho jsme schopni s Anetkou zajistit.

Kdo by to byl řekl, že když si otevřete láhev Z Kobylí, otevřete si vlastně kus historie. V tomhle vinařství se totiž historie psala sama. Prvorepublikový začátek už hovoří sám za spoustu zkušeností a i když Víno z Kobylí patří k našim větším vinařstvím víme, že každá láhev je skvělá.

Taková mladá děvčica a umí tak dobré víno. Nacházíme se v Němčičkách, kde ve sklípku rodinného domu vzniká pár druhů vína. Ale jakého vína. Markétka čerpá z rodinné historie a ve vinařině jí pomáhá především tatínek. Věčně usměvavá, i když kus sklepa spadne. A navíc láhve zavírá skleněným korkem. To jsou věci 😊